Bardzo efektywny 6 tygodniowy trening mięśni brzucha dla kobiet i mężczyzn.
Zajęcia rozpoczynamy prostą rozgrzewką bez choreografii.
Następnie wykonujemy ćwiczenia kondycyjne + Aerobiczna 6 Weidera.
Zaczynamy na zajęciach i walczymy w domu.
Od czwartku każdy uczestnik powtarza trening codziennie wg harmonogramu zamieszczonego na stronie.
Na kolejnych czwartkowych zajęciach jesteśmy wg harmonogramu na 8 dniu czyli (3 serie i 8 powtórzeń/cykli) a ilość ćwiczeń kondycyjnych się zmniejsza w zależności od ilość serii i cykli Aerobiczna 6 Weidera.
Najbardziej istotne jest to, aby zatrzymać dany ruch na trzy sekundy w momencie największego naprężenia mięśni brzucha.
Wszystkie z ćwiczeń powinno się wykonywać na płaskim podłożu.
Między poszczególnymi seriami można zrobić sobie krótką przerwę do 3 min. Przerwy nie są zalecane między poszczególnymi powtórzeniami/cyklami. Spróbuj swoich sił!
Jeśli potrzebujesz więcej informacji znajdziesz je na http://www.6weidera.com/
Ćwiczenie 1:
Kładziemy się na płaskim podłożu z rękami wzdłuż tułowia. Podnosimy na zmianę raz jedną, raz drugą nogę pamiętając o zachowaniu kąta 90 stopni w kolanie i biodrze. Podczas podnoszeń, unosimy jednocześnie barki bez odrywania tułowia od podłoża. To moment największego napięcia mięśni, więc wytrzymujemy w takiej pozycji około 3 sekundy. Jeśli to nam pomoże, można objąć kolana dłońmi, lecz nie przytrzymujmy ich zbyt mocno.
Ćwiczenie 2:
Jest to ćwiczenie analogiczne do pierwszego. Ponownie kładziemy się na płaskim podłożu, lecz w tym wypadku unosimy jednocześnie obie nogi pamiętając o odpowiednim kącie nachylenia i uniesieniu barków. Wytrzymujemy w takiej pozycji 3 sekundy podczas których zachowane jest maksymalnie napięcie mięśniowe.
Ćwiczenie 3:
Ponownie jest to ćwiczenie analogiczne do pierwszego. Różnica polega na tym, że rąk nie trzymamy wzdłuż tułowia, a splatamy je na karku. Pamiętajmy o utrzymaniu pozycji maksymalnego napięcia mięśni przez 3 sekundy.
Ćwiczenie 4:
To połączenie ćwiczenia numer 2 i 3. Polega na podnoszeniu obu nóg z jednoczesnym spleceniem rąk na karku i utrzymaniu w pozycji napięcia mięśniowego przez około 3 sekundy.
Ćwiczenie 5:
Zaplatamy ręce na karku i unosimy klatkę piersiową. Podobnie jak w ćwiczeniu 1 i 3, podnosimy raz jedną, raz drugą nogę, z tym że nie zatrzymujemy ich w momencie największego napięcia mięśni, a wykonujemy ruch przypominający rowerek (nożyce) zmieniając nogi 5 do 15 razy.
Ćwiczenie 6:
Unosimy część barkową tułowia, jednocześnie podnosząc obie nogi. Utrzymujemy taką pozycję przez 3 sekundy.
Należy pamiętać, że czas wykonana wyżej opisanych ćwiczeń nie powinien przekraczać 40 minut. Ponieważ każdego dnia zwiększamy intensywność treningu (patrz: Harmonogram), po około 16 dniach trzeba przyspieszyć tempo wykonywania ćwiczeń.